3 krásy Lanzarote - láva, slunce, Manrique

Michal z lanzarotedovolena.cz vám přestaví tento vulkanický ostrov. Španělsky mluvící destinaci, kde celoroční outfit jsou plavky a žabky a kde si můžete užít národního parku, vinic, architektury i pláží.

3 krásy Lanzarote - láva, slunce, Manrique

Láva, slunce, Manrique aneb 3 krásy Lanzarote

Věřili byste tomu, že na Marsu se domluvíte španělsky? Bohužel nedomluvíte ale nemusíte letět na Mars, stačí, když se vypravíte na Lanzarote. Místo, kde filmaři natáčeli legendární sci-fi Planeta opic.

Naší další španělsky mluvící destinací je kanárský ostrov Lanzarote, kde celoroční outfit jsou plavky a žabky. Na první pohled zaujme unikátní vulkanickou krajinou doplněnou mnoha kontrasty a autentickou architekturou Césara Manrique.

A autorem je Martin Roman, která se na Lanzarote usadit a teď vám svůj nový domov představím. Já jsem mimochodem Martina oslovila přes Instagram, protože se mi líbí fotky, které dávají na profil jejich cestovky lanzarotedovolena.cz

Láva

Krajina Lanzarote se nedá zaměnit s žádnou jinou na světě a vyzařuje neobyčejnou atmosféru. Je to krajina pekelná. Po sérií sopečných erupcí se změnil charakter ostrova a vznikl Národní Park Timanfaya (Montañas del Fuego) s atrakcí v podobě čtrnáctikilometrové okružní trasy a jehož symbolem je malý ďábel. Na vyhlídkové jízdy po parku se jezdí od restaurace El Diablo, kde jídlo grilují horkem stoupající ze země. Již dva metry pod povrchem se teplota země blíží čtyři sta stupňům.

Výhled na Národní Park Timanfaya

V blízkosti národního parku se nachází vinařská oblast La Gería. Na 52 kilometrech čtverečních se rozprostírají vinice v popelové krajině, které byly vyhlášené za chráněnou oblast. Lávový štěrk, na němž roste víno pomáhá zadržovat vodu a dodává vínu sopečnou příchuť. Vinná réva je obestavěna půlkruhovými hradbami z kamene, které brání víno před větrem. Na hlavní cestě La Gerii, která je doporučována jako cyklistická stezka jsou vinné sklípky a muzeum, kde můžete ochutnat místní víno.

Unikátní vinice La Geria

Slunce

Lanzarote není pouze sopečná krajina, stala se z něj oblíbená turistická destinace díky rozmanitosti a pěknému počasí po celý rok. Místní písečné pláže jsou využívány k surfování, koupání i odpočinku.

Nejnavštěvovanější pláže jsou v turistických letoviscích - Costa Teguise, Puerto del Carmen a Playa Blanca, které jsou vhodné ke koupání, odpočinku a vodní zábavě. Pokud chcete vyzkoušet (kite) surfování, vydejte se na severozápad ostrova na pláž Famara. Na jižní straně ostrova jsou pláže Papagayo.

Nejnavštěvovanější pláž Pagagayo

Manrique

Inspirativní příběh, jak může člověk změnit celý ostrov. Umělec a architekt César Manrique měl vizi pro Lanzarote. Chtěl, aby ostrov měl jednotnou tvář, nízké bílé domečky se zelenými okny a žádné reklamní poutače. Dům Césara Manrique je postavený na 5 vulkanických bublinách v Tahiche, kde se nyní nachází jeho nadace. Hlavní atrakce, které stojí za navštívení jsou Montañas del Fuego (Timanfaya), Cueva de Los Verdes, Jameos del Agua, Jardín de Cáctus a Mirador del Río.

Pojeďte s námi na Lanzarote užít si slunce, procvičit španělštinu, a zároveň se naučit něco málo kanársky. V komentáři nám zkuste napsat co uvedená kanárská slova (výrazy) znamenají. Guagua, conejero, calufa, chinijo, chacho.

Typická architektura Césara Manrique

Michal Roman - lanzarotedovolena.cz

Jsem Michal a asi jako jeden z mála na tomto blogu, jsem španělštinu nestudoval. Navštívil jsem kurz základy španělštiny a vycestoval jsem na Lanzarote, kde jsem si španělštinu zdokonalil. Jelikož jsem narozený jako dítě léta, vždy jsem chtěl bydlet v teple u moře. Už to budou dva roky, co jsem se tady zapomněl. S přítelkyní jsme přišli s projektem lanzarotedovolena.cz, abychom lidem zařídili nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství.

Pojeďte s námi na Lanzarote užít si slunce, procvičit španělštinu, a zároveň se naučit něco málo kanársky.

Skamarádit se můžeme na Instagramu nebo na našich stránkách lanzarotedovolena.cz.

Michal Roman

V komentáři nám zkuste napsat, co uvedená kanárská slova (výrazy) znamenají. Guagua, conejero, calufa, chinijo, chacho.

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.