4 španělské vánoční hity, které vás budou bavit

Vánoční atmosféra se na nás řítí i letos. Udělejte si pohodu, vybrala jsem vám 4 vánoční hity, které vás budou bavit.

4 španělské vánoční hity, které vás budou bavit

Stačí si pustit rádio či vejít do nákupního centra a vánoční hudba se na nás valí ze všech stran. All I Want for Christmas Is You od Mariah Carey, Last Christmas od Wham! ty všechny určitě znáte a zní vám v hlavě. A protože jste milovníci hispánského světa, můžete si začít pouštět i ty španělské. Třeba koledy a nebo třeba vánoční písničky, které vám dnes nabízím já zde na blogu Španělština do plavek. Každá je jiná, ale všechny umí navodit vánoční pohodu. Možná až na tu poslední... Ale zase se rovnou můžete zvednout z křesla a zatančit si.

Chocolate y caramelos

Můj oblíbený španělský vánoční hit. Tolik vánoční pohody v jedné písničce a v jednom klipu jinde nenajdete. Španělský zpěvák David Rees stvořil poklad a zamilují si ho i všichni milovníci španělštiny. Skvěle mu budete rozumět a už vás slyším, jak si zpíváte Chocolate y caramelos...

Mis Deseos/Feliz Navidad

Vánoční klasika, duet Michaela Bublého a Thalie. Zaposlouchejte se a už nikdy nezapomenete, jak popřát někomu krásné vánoční svátky... Feliz Navidad... Mimochodem původně se jedná o jeden z nejstarších španělsko anglických hitů. Už v roce 1970 si ho napsal portorický zpěvák José Feliciano. Posílám vám moji oblíbenou koncertní verzi, kde Michael využívá svých konverzačních znalostí španělštiny.

Baby, It's Cold Outside

Další vánoční duet, který kombinuje angličtinu a španělštinu. Tentokrát z loňského roku. Klasika od Bretta Eldredge a Sofie Reyes, která kombinuje angličtinu a španělštinu. Co tomu říkáte? Americký country zpěvák a mexická zpěvačka nahráli tento hit v nahrávacím studiu v Los Ángeles. No me puedo quedar, But, baby, it's cold outside, Después de cenar, But, baby, it's cold outside...

El burrito sabanero

Con mi burrito sabanero, voy camino de Belén… Si me ven, si me ven, voy camino de Belén To už si zpívám pár let. Stejně jako Feliz Navidad, pochází i tato písnička z 70 let dvacátého století. Tentokrát z Venezuely a napsal ji Hugo Blanco. El burrito sabanero je skoro oslík ze savany,  pochází z Gran Sabana, což je neskutečně krásný kout Venezuely. Místo, kde můžete najít vodopády Santo Ángel, ze kterých padá voda ze skoro kilometrové výšky.

Zaposlouchejte se do dalších vánočních písniček. Vloni je vybrala moje kamarádka a kolegyně Lillyam Novena de datos navideños a můžete si rovnou přečíst o několika zajímavostech z kolumbijských Vánoc.