4 oblíbené stránky a 7 aplikací, které vám mohou pomoci s učením španělštiny

Můj výběr stránek a aplikací, které vám mohou pomoci s učením španělštiny. Vyberte si, vytrvejte, nepřepalte začátek a španělština vám poleze do hlavy.

4 oblíbené stránky a 7 aplikací, které vám mohou pomoci s učením španělštiny

Moje včerejší přednáška 6 triků jak se naučit španělsky na Kolumbijském večírku vol. 2 , pořádaného Markem z Checocolombia, mě namotivovala sepsat přehled 11 pomocníků, kteří vám mohou pomoci s učením španělštiny. Na internetu i v na telefonech jich najdete veliké množství. Každý z nás má jiné potřeby, jiné dovednosti i jiné cíle, takže je nejlepší si najít tu, která bude pomáhat přesně vám. Zde představuji své oblíbence - 4 stránky, které využívám často ve svých hodinách, ať pro osvěžení lekce, rychlou kontrolu naučeného nebo posílám odkazy na dobrovolné domácí úkoly, a 7 aplikací, které my připadají kvalitně zpracované.


Aprender español - stránka na které se můžete vyřádit při učení španělštiny měsíce a možná i roky. Přehled všech možných cvičení, stačí si zvolit, co vás právě teď zajímá - nepravidelná slovesa, pravopis, zájmena, nebo se třeba potřebujete naučit slovní zásobu o lidském těle, rodině, případně zde najdete pár poslechů, videí. Prozkoumejte a dejte vědět, co vás zaujalo.

Todoele je stránka určená spíš lektorům španělštiny, ale proč toho jako student nevyužít. Budete ji mít rádi, jestliže máte trochu víc času a baví vás komplexnější úkoly, ne jen rychlé klikání (ale i odkazy na ně zde najdete). Já zde ráda využívám odkaz na písničky, vyberu si podle úrovně studenta, podlé tématu, slovní zásoby, nebo gramatiky, kterou zrovna potřebujeme procvičovat. A někdy je to dost úlet, ale zase některé písničky nemůžete dostat z hlavy a tím se taky učíte.

Ver taal je asi vizuálně nejvíc oldschool stránka, kterou používám. Ale vzhledem k tomu, že ji využívám asi 10 let, mám ji hodně otestovanou. Kromě gramatických cvičení a procvičování slovní zásoby, zde najdete reklamy, trailery k filmům a reportáže. Poslední tři jmenované jsou dle mého názoru na internetu zatím nepřekonané. Protože je pro začínajícího studenta daleko lepší se podívat 6x na stejnou reklamu než na jeden dlouhý španělský film. A na Ver taal můžete povýšit koukání na reklamy na poslechové cvičení a zaklikat si odpovědi na otázky, či si kontrolovat, jestli rozumíte dobře v transkripci. Rádiové reportáže doporučuji již trochu pokročilejším studentům, přeci jen je známo, že čím více smysly vnímáte učební látku, tím lépe se vám dostane do hlavy.

Quizlet - je stránka, která není určená jen ke studiu španělštiny jako předchozí tři zmíněné. Na Quizletu se můžete učit velké množství dovedností. Princip je jednoduchý, najdete si oblast, která vás zrovna zajímá - třeba zrovna číslovky. Zadáte "números", vyberete si konkrétní cvičení a jedete. Nejdřív se učíte prostřednictvím flashkaret, pak si třeba zvolíte psaní, poslech, test a v neposlední řadě nejoblíbenější "gravity". Gravity je hra, padají na vás meteority a vy když rychle nenapíšete správnou odpověď (v tomto případě číslovku), tak končíte. Nezapomeňte, když se registrujete, dostáváte body a to vás může motivovat, testovat se víc a víc. Na Quizletu si můžete taky sami vytvořit svůj vlastní test. To doporučuji třeba lektorům, nebo nadmíru kreativním studentům. Až ho budete mít, klidně sem do komentářů nasdílejte odkaz, moc ráda se podívám.

7 aplikací, které vám pomohou se španělštinou

Často se ptáte, které aplikace vám doporučím na učení španělštiny. Zde sdílím přehled aplikací, které jsem kdy zkoušela a mohu je doporučit. Ale už je jen na vás, která vám bude vyhovovat. Každý máme jiné potřeby. Některé aplikace jsou placené, jiné zadarmo. Většina z nich vyžaduje znalost jiného světového jazyka a každá je dobrá v něčem jiném. Ale o tom třeba někdy příště. Jestli začínáte se španělštinou, stáhněte si do telefonu Duolingo a tinycards. Vyzkoušejte si je. Získávejte body a odměny za splněné úkloly a naučená slovíčka. V aplikaci můžete psát, můžete do ni mluvit a trénovat výslovnost, takže skoro všechny dovednosti, které potřebujete.


Rada závěrem, až vyberete některého ze zmiňovaných 11 pomocníků při výuce španělštiny, myslete na tyto dvě věci - buďte mu nějakou dobu věrní (skákat z aplikace do aplikace a ze stránky na stránku, vás bude stát víc času než užitku) a pak nepřepalte začátek. To znamená, že když vás novinka ve startovním zápalu bude moc bavit, zvládnete se soustředit i 30 minut v kuse, je pro vás lepší si dát menší časový cíl, třeba jen 5 - 15 minut a vydržet to měsíc, než se po týdnu vyčerpat a otrávit, a být ze sebe zklamaný.

A nebo si zkuste najít lektora nebo jazykového kouče, který vám poradí přesně na míru. Pošle odkaz na konkrétní cvičení, nebo písničku, která procvičí, přesně co je třeba. Nebudete ztrácet čas vyhledávání a kráčením po slepých cestách. Zaplatíte si za to, že vaše výuka bude efektivní.

Přeji vám ať vás vaše španělské cesty baví, ať už budou jakékoliv!

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.