Kam vyrazit v okolí Alicante

Kolem Alicante je krásně. Můžete vidět pláže, městečka, maličký ostrov, jezera, plameňáky. V článku a ve videu vás provede Kika Šrédlová.

Kam vyrazit v okolí Alicante

Oslovila jsem Kiku, protože už více než půl roku cestuje po Španělsku. Vždycky se někde usadí a z daného místa pracuje, Kika je online lektorkou němčiny. A jak říká reportáží pro tento článek si splnila sen: moderovat cestománii. Vyrazme společně do okolí Alicante, na pláže, ostrovy, k vodopádům i do malých městeček.


Do Španělska jsme odletěli koncem října 2020 a zpět do České republiky se zatím ještě nevrátili. Strávili jsme půl roku v Andalusii, a nyní se pohybujeme ve Valencii. Míst, která jsme s přítelem doposud navštívili je spousta, a to proto, že se zhruba každých 6 týdnů přesouváme na nové místo. Jsem lektorka němčiny online, cestovala jsem a pracovala online už před pandemií, a nomádský způsob života je přesně to, po čem jsem už od studií toužila. Povyprávím vám o našem květnovém zážitku, kdy jsme žili v Santa Pola u Alicante. Pokud by vás zajímala i jiná místa, která jsme ve Španělsku navštívili, mrkněte na blog – www.nejensvetem.cz, a pokud byste se kromě španělštiny chtěli věnovat i němčině, mému cizímu jazyku číslo jedna, kontaktujte mě na www.kikasgerman.cz , pár fotek a videí najdete na mém instagramu nebo facebooku.

Reportáž z Puerto de Mazzaron pro projekt Španělština do Plavek

Alicante

Asi není člověka, který by o tomto přímořském letovisku neslyšel. Krásné městečko s dlouhými širokými plážemi, čistou vodou, nad kterým se pár metrů od pobřeží tyčí majestátní hrad s několika věžemi, hradbami, nádvořími a sochami. V centru města se můžete toulat uličkami od kostela ke chrámu, dát si tapas a poslouchat kytaristy pod palmami.

Alicante

Santa Pola

Můžete navštívit muzeum soli a moře, hrad přímo na hlavním náměstíčku, a hlavně ptačí rezervaci s plameňáky. Kolem města jsou tyrkysová, růžová a blankytně modrá soliska, na kterých vysedávají desítky plameňáků jen tak ve volné přírodě. Já bych se na ně mohla dívat celý den. Když letí, tak mají nádherná růžovo-oranžová křídla. Doporučuji si půjčit kola a soliska si projet, vede kolem nich cyklostezka.

Santa Pola - plaměňáci

Torrevieja

Další růžová jezírka díky soli. Zajímavý přírodní úkaz, a samozřejmě široké pláže, přístav, parky a lesy, jako v každém městečku.

Tabarca

Nejmenší obydlený ostrov Španělska, na kterém se mimo sezonu člověk cítí jako na konci světa. Nikde nikdo, jen moře. Ostrov celý projdete asi za tři hodinky, je na něm maják, hřbitov a kostel, pár restaurací, ale žádný obchod. Místní jezdí jednou týdně lodí do Alicante nebo Santa Pola na nákupy. V okolí ostrova kotví desítky jachet. Jsou tam nádherné pláže a čisté průzračné moře.

Tabarca

Elx

Město, ve kterém jsme zastavili úplnou náhodou, a neskutečně nás překvapilo. Nikde žádní turisté, nádherné centrum, všechno ze žlutého kamene, fontánky, hrad, kostel s modrou kopulí, útulné kavárničky, sochy a park. Kolem řeky vede cyklostezka. Za mě takové ideální místo na život, ale od moře je to trošku dál.

Guadalest

Turistická atrakce, na kterou jsem dostala tip od kamarádka. I přes covid tam byla spousta lidí, takže si ani moc nedokážu představit, jak to vypadá v sezoně. Hrad postavený na skále, s výhledem na tyrkysové jezírko, z jehož barvy se tají dech. Moc krásný výlet, a dá docela i zabrat, pokud půjdete na hike kolem jezera.

Guadalest

Font de Algar

Vodopády v blízkosti Guadalest. Dá se to spojit v jeden výlet. My jsme trošku rebelové, přijeli jsme po zavíračce, a přelezli jsme branku, a byli jsme tam úplně sami. Když jsem viděla fotky, kolik tam normálně bývá lidí, byla jsem šokovaná, že se tam vejdou. Zvažte proto sami, zda se vám to vyplatí. Jsou to pěkné kaskádové vodopády, nádherně čistá voda, ale vstupné stojí asi 4 eura, a je tam narváno – v moři asi bude v sezóně lépe.

Font de Algar

Altea

Malinké město na pobřeží, s malebnými uličkami, kostelem s modrou kopulí, výhledem na moře. No prostě ideální na večer se sklenkou vína a sýrovým prkénkem. Přesně takhle si člověk představuje Španělskou pohodu.

Altea

Cartega

Město, do jehož blízkosti jsme se aktuálně přestěhovali, na další dva měsíce. Z Alicante trvala cesta autem skoro dvě hoďky, ale stojí to za to. Přístav, promenáda, amfiteátr, náměstíčka. Taková zase úplně jiná atmosféra než v Alicante.

Cartagena
Krásně je ale všude, takže ať už vyrazíte kamkoliv, tak si to krásně užijte, a hlavně mluvte španělsky! Ať už v plavkách nebo bez nich. :P

KiKa Šrédlová

Kika Šrédlová je cestovatelka, lektorka němčiny, milovnice knih, cizích jazyků i kultur a vegetariánské kuchyně.

Zde na blogu má super článek: Moje cesta ke španělštině

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.