Kam zajít v Santa Catalině na Mallorce

Než zavítáte do Palmy, hlavního města Mallorky, nezapomeňte si přečíst tohoto průvodce od Jitky Mikulaštikové. Budete vědět, kam si ve čtvrti Santa Catalina zajít na jógu, kde pracovat a kde si vypít dobrou kávu.

Kam zajít v Santa Catalině na Mallorce

O autorku dnešního článku znáte už z našeho společného článku o koučování. Požádala jsem Jitku o článek o Mallorce, která byla u zrodu její vášně pro španělštinu. Vyšel z toho úžasný lokální průvodce Santa Catalinou, který ještě před publikováním posloužil několika našim kamarádům, kteří na Mallorku vyrazili. Takže informace, které Jitka Mikulaštiková poskytuje jsou ověřené. A až se vrátíte z Mallorky vy, dejte nám vědět, co bylo to vaše oblíbené místo v Palmě. Taky máte pocit, že je letos Mallorca nejpopulárnější destinací?


Kam zajít v Santa Catalině na Mallorce

Mallorca je nádherný ostrov, který nabízí překrásnou přírodu, mnoho historie, ale i multikulturní společnost.  Tento ostrov navštěvuji pravidelně již několik let. Na toto místo mě přivedl yoga retreat a poté absolvování učitelského výcviku v kundalini józe. A protože se jóga studio nacházelo ve čtvrti Santa Catalina, je to také oblast, kterou znám velmi dobře a chtěla bych s Vámi sdílet pár tipů, co určitě nevynechat. Oblast Santa Catalina je pojmenovaná po bývalé nemocnici, která se zde původně nacházela a byla zasvěcena Svaté Kateřina Alexandrijské.

Samotná oblast se nachází od historického centra Palmy de Mallorca jen pár minut chůzí. Budete se tam ale cítit, jako mezi místními. Je to spíše klidnější oblast, ale se spoustou zajímavých míst, kde si můžete vychutnat lokální atmosféru. I přesto že na vás dýchne uvolněná, poklidná energie, zároveň je toto místo dynamické, se spoustou zajímavých lidí.

Zde je mých pár tipů kam určitě zajít, a jak vyžít všechny dostupné možnosti, které toto místo nabízí.

Co takhle si zajít na hodinu jógy?

Santa Catalina je plná jóga studií, vegan, vegetariánských bister a fresh barů. Ráj pro všechny milovníky wellness a zdravého životního stylu. Pokud si pronajmete Airbnb v této čtvrti, tak se odsud ani nemusíte ”hnout”, protože máte vše potřebné při ruce.

Ra Ma Institute Mallorca

RA MA Institute otevřela v roce 2017 americká lektorka kundalini jógy Guru Jagat, podle stejnojmenného studia v New Yorku a ve Venice Beach, Los Angeles. Většina lekcí je nabízena ve španělštině, ale mnohé z nich probíhají i v angličtině. Samotná lektorka sem přijíždí se svým týmem několikrát do roka, a rozhodně doporučuji navštívit právě její lekce. Pokud chcete také zažít něco úplně jiného, každoročně zde pořádají RA MA Festival, který se koná vždy v srpnu. Doporučuji sledovat jejich sociální sítě, kde se můžete dozvědět více o přesném termínu a programu festivalu. Festival je nabitý nejenom jógou, ale také uměním a hudbou.

Adresa:  Calle Despuig 51, Palma

Earth Yoga

Další z mnoho jóga studií v Santa Catalině. Konkrétně toto studio mi bylo doporučeno mnoha místními a nabízí “tradičnější” typy jógy.  Můžete zde zkusit vinyasa jógu a dokonce zde nabízejí i jógu pro děti.

Adresa:  Calle Despuig 34, Palma

ZIVA

Po osvěžující lekci jógy máte nesčetně mnoho možností kam se zajít posilnit. Ty nejlepší cold press džusy najdete v “ZIVA”. Vše je zde v 100% bio kvalitě a z lokálních produktů. Jedná se o maličké bistro, kde je pár míst k sezení, ale většina jejich produktů je k zakoupení “to go”.

Adresa:  Calle Protectora 1, Palma

Mama Carmen´s

Do této milé kavárny se naprosto zamilujete! Kromě útulného a eklektického interiéru je i součástí této kavárny terasa, zastíněná stromy a okolními domy. Je to perfektní místo na (povinnou!) španělskou siestu. Nabízí zde veganské a vegetariánské pokrmy a výběrovou kávou. Doporučuju jejich chai latte a naprosto neodolatelné donuty. Obsluha je zde velmi přátelská a milá, a většinou zde natrefíte na lidi ze všech koutů světa. Nebojte se zde vyrazit samy a dejte se s nimi do řeči. Určitě budete odcházet plní dobré energie a se spoustou zajímavých dojmů.

Adresa:  Calle Cervantes 21, Palma

Santina Palma

Santina je z dalších míst, do kterých jsme vždy zavítali mezi lekcemi jógy. Celý interiér je moc příjemný, můžete si vybrat sezení uvnitř a venku, kde můžete pozorovat dění na ulici. Zde mají podle mého výběr téměř pro všechny. Pokud zrovna neholdujete veganským a vegetariánským pokrmům, mají zde výběr i pro vás. Vše je ale z kvalitních surovin, a proto budete odcházet s dobrým pocitem. A už snad ani nemusím zmiňovat super obsluhu, která je vesměs mezinárodní, domluvíte se zde španělsky, anglicky a německy.

Adresa: Calle Canibal 19, Palma

Simple Smart Food Bar

Toto je skvělé místo, pokud potřebujete do svého programu vměstnat trošku práce. Je zde spousta míst k sezení s velkými stoly, super rychlý internet a poklidná atmosféra. Samozřejmostí jsou super zdravé pokrmy a příjemná obsluha.

Adresa: Calle Sant Magí 77, Palma

Fibonacci

Tuhle kavárnu jsem se zde rozhodla zařadit i přesto, že na ní není nic speciální. Jedná se o řetězec a můžete ji najít i v dalších částech Palmy. Přesto to místo mám moc ráda. Lokalita je naprosto úžasná a hned přes ulici je trh, kde si můžete nakoupit čerstvé ryby, zeleninu, květiny, vše, na co si jen vzpomenete.

Adresa: Calle Dameto 2, Palma

Mercado de Santa Catalina

Tento trh je určitě něco, co bych dala na seznam míst k navštívení. Je to perfektní místo, kde můžete načerpat místní atmosféru. Uvítává vás vůně ryb a mořských plodů, čerstvé ovoce a zelenina a vášnivé rozhovory místních, kteří si zde vychutnávají sklenku vína. Trh není vůbec velký, ale právě díky tomu má to nezapomenutelnou atmosféru.


Santa Catalina je prostě něco, co musíte zažít. Je to pravé útočiště před davy turistů a rozhodně smete ze stolu veškeré předsudky o Mallorce.  Je to místo plné dynamické, inspirativní atmosféry, kde ale zároveň najdete klid na to si oddychnout a načerpat síly na Vaše další dobrodružství.


Jitka Mikulaštiková

Jsem učitelka anglického jazyka, ale naprosto jsem se zamilovala do španělské kultury! Konkrétně mě za srdce chytla Mallorca, kde jsem absolvovala učitelský výcvik jógy.  Navštívení tohoto ostrova mě zbavilo všech předsudků o tomto místě a zjistila jsem, že je to místo plné nádherných zákoutí, přírody a historie. Proto jsem se vydala na cestu k osvojení nového jazyka s vizí, že jednou do Španělska přesídlím na delší dobu.

¡Sigue tus sueños!

Jitka Mikulaštiková

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.