Kolumbií po českých stopách aneb hledání ztraceného času

Honza Macháček putoval Kolumbií po stopách, které před 50 lety navštívila jeho rodina. Díky tomu zažil Kolumbii jinak než ostatní.

Kolumbií po českých stopách aneb hledání ztraceného času

Vydejte se s námi pátrat po 50 let starých stopách, které zanechala naše rodina v Kolumbii. Honza Macháček, cestovatel, skvělý vypravěč a můj brácha vás vezme do Kolumbie, země tak rozmanité, že vám bude přecházet zrak. U toho nesmíte chybět!


Kolumbií po českých stopách aneb hledání ztraceného času

Pestrobarevná, temperamentní, rozmanitá, nádherná,... To všechno je Kolumbie. V jeden den jste v horách, kde je sotva 10 °C a druhý můžete běhat po poušti, kde je více než 40 °C. Hory se tu střídají s plážemi a kávovými plantážemi. Do toho všeho se místní neustále usmívají drsné historii konce 20. století navzdory.

Do Kolumbie jsem se vypravil hledat ta samá místa, která před 50 lety navštívila moje rodina. Chtěl jsem najít rodinu kmotra mé tety a pak také Ford Mustang, kterým se tam můj děda před 50 lety projížděl. Díky mé neobvyklé misi, jsem zažil Kolumbii jinak než ostatní. Hodně času jsem strávil s místními a to mi možná pomohlo trochu pochopit, jak v této nádherné zemi chodí a také to, že ty stereotypy, nejsou úplně pravdivé.

Na co se můžete těšit?

  1. Na porovnání míst, které jsem vyfotil před 50 lety a nyní
  2. Nějaké ty cestovatelské tipy (hory, pouště, pláže, města,...)
  3. Na komplikovanou historii, ze které se i my můžeme vzít příklad
  4. A ještě komplikovanější síť mých kolumbijských kontaktů, díky kterým byla moje cesta tak úžasná

Pusťte si přednášku o Kolumbii, neodtrhnete se.

Další povídání o Kolumbii od Honzy Macháčka

Soubor kolumbijských reportážích z mé 2 měsíce dlouhé cesty ZDE.
Povídání o Kolumbii na Radiu Wave v pořadu Casablanca: ZDE.
Článek o tom, Jak jsem hledal Ford Mustang: ZDE.
Článek Jak se stala sestra Jana Krause českou kolumbijskou tetičkou: ZDE

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.