My Spanish Friendly

Projekt, který si dal za cíl pomáhat španělsky mluvícím v Praze a stát se rozcestníkem pro všechny, kteří hledají profesionální služby a pomoc a chtějí se domluvit svým mateřským jazykem.

My Spanish Friendly

Když na mne před několika týdny na Facebooku vybafnul projekt My Spanish Friendly, uložila jsem si ho do záložek, že se na něj později podívám. Nedalo mi to a za pár hodin jsem si našla web, stala se fanouškem na Facebooku a četla si o jeho tvůrcích Johanně a Markovi. Hned jsem si vzpomněla na všechny situace, které se mi staly v zahraničí, třeba když jsem třeba žila ve Španělsku.

Jsou životní chvíle ve kterých vám velmi pomůže, když někdo mluví vašim rodným jazykem. A přesně o to se tento nově vzniklý projekt snaží. Držím mu palce, ať si jde za svým a ať se mu povede jeho cíl: stát se rozcestníkem pro všechny španělsky mluvící v Praze, tak aby snadno našli službu či pomoc. Jestli  vás napadá někdo, kdo by se mohl a chtěl do projektu zapojit, neváhejte My Spanish Friendly kontaktovat. Ono to sdílení má velikou sílu. Mimochodem na webu najdete i blog s několika velmi trefně napsanými články nejen o životě v České republice. Poprosila jsem Johannu Gorrín ať mi napíše něco o sobě a své vizi My Spanish Friendly.


My Spanish Friendly

En cuanto al proyecto te cuento que somos una empresa creada desde el corazón. My Spanish Friendly surgió en un momento donde me encontraba vulnerable, acababa de emigrar y debía enfrentarme a un país con una cultura y un idioma totalmente diferente.


Al encontrarme frente a diferentes situaciones, descubrí un nicho realmente interesante, no existía una web donde se reuniera toda la información necesaria para la comunidad hispanohablante, es decir, se me hizo difícil encontrar servicios de personas que lo brindaran en español.

El proyecto va dirigido tanto a personas que ofrecen cualquier tipo de servicios de la vida cotidiana (médicos, plomeros, instructores, etc), como para quienes lo buscan y necesitan.

Así consigo que a mis clientes les sea más fácil el proceso de emigrar y la adaptación. Quiero que la web sea un proyecto que exista en cada rincón donde no se habla español y exista alguna comunidad hispanohablante. Hay muchas expectativas y hasta el momento la receptividad ha sido maravillosa.


Johanna Gorrín

Venezolana de 32 años, aventurera y guerrera, he vivido en Venezuela, España y ahora en la República Checa. Soy especialista en Marketing Digital y Periodismo y he trabajado para Publicis Group y L'Oréal España y ahora soy CEO and Founder de My Spanish Friendly, pero mi pasión son los negocios y el emprendimiento y uso mis estudios y experiencia para aplicarlo en todas las ideas de negocio que cada día se me vienen a la cabeza jaja. Vivo siempre imaginando algún proyecto. My Spanish Friendly es mi tercer emprendimiento oficial y que finalmente se concretó, los otros dos negocios los hice en Venezuela.

Johanna Gorrín

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.