Po stopách jaguára za indiánským tajemstvím do hlubin džungle

Příměstský tábor pro malé dobrodruhy v Nymburce. Plný dobrodružství, španělštiny a pro odvážné i spaní pod širákem.

Po stopách jaguára za indiánským tajemstvím do hlubin džungle

Vyšlete děti do Jižní Ameriky. Opravdu, už letos v srpnu. Nebudou potřebovat ani pas, stačí se vypravit do Nymburka. Každý den mezi 23. - 27. 8. 2021 v SAWA centru v Nymburce tam bude probíhat příměstský tábor plný dobrodružství, jaguárů a španělštiny.


Jak jsme doputovali z jihoamerické „exotiky“ na příměstský tábor v Polabí?

Aneb Po stopách jaguára za indiánským tajemstvím do hlubin džungle

To máte tak. Přišel covid. Asi častá odpověď v současné době na mnoho otázek, i těch nevyřčených. Tahle malá potvora, říkám jí familiárně „bicho“ (ze španělštiny), dopomohla k tomu, že se nás celá banda průvodců a nadšenců do Jižní Ameriky sešla opět pohromadě doma v Česku. A tak to vzniklo...

Dalo nás dohromady nadšení pro Jižní Ameriku a cestovka, pro kterou jsme postupně začali doprovázet další nadšence při jejím objevování. Každý jsme se potulovali v jiném koutě tohoto pestrého kontinentu, občas se naše cesty na pár dnů protly, aby pak zase každý vyrazil svým směrem dál. Jednou či dvakrát za rok jsme se sešli i v Česku, ale nikdy v kompletní sestavě, protože vždycky byl někdo tam za oceánem. Až tenhle „EL bicho“ nás svedl zase dohromady v rodné hroudě. Tedy po čase, než se každý dokodrcal domů, protože každého z nás „EL bicho“ zastihl někde jinde a dopřál mu originální dobrodružství. Ale jsme tu.

Jižní Amerika nám chybí, španělština nám chybí, ale když jsme se tu tak pěkně sešli, proč si nepřinést Jižní Ameriku sem k nám a podělit se o naše dobrodružství s dalšími (nejen) malými nadšenci? :)

Kdo jsme?

Co máme společného už víte, vášeň pro Jižní Ameriku, každý z nás tam strávil kus života, mluvíme španělsky, spoustu dobrodružných zážitků, taneční nadání :), doprovodili jsme desítky, někdo i stovky spolucestovatelů a všichni se vrátili, většina i nadšených a spokojených :)

V čem se lišíme? Každý umí něco trochu navíc. Bystrý a čiperný biolog a vášnivý pavoukolog, dobrosrdečná iberoamerikanistka a trpělivá lektorka španělštiny, zvídavý fotograf a Skaut s velkým „S“ tělem i duší, stále usměvavá a energií nabitá antropoložka s indiánskou duší, neposedná a veselá geografka, fotografka a činorodá maminka a další neposedná geografka (to už asi patří k povolání :)). Doprovázet nás budou i rodilí lektoři-průvodci a další nadšenci.

Co chystáme?

Chystáme se přenést Jižní Ameriku do Polabí, alespoň na týden, ale zato v pořádných dávkách!

Budeme se prodírat zarostlou džunglí, brodit rozvodněnou řekou, vystoupáme na vrcholky posvátných hor, budeme čelit nástrahám lovců lebek i duchů lesa, staneme tváří v tvář domorodým indiánům, budeme pátrat po jejich tajemství a u toho si budeme muset navzájem pomáhat, abychom nejen našli poklad, ale hlavně nezůstali ztraceni v džungli. Provázet nás bude král džungle – tajemný jaguár ověnčený věhlasnými legendami. Pomůže nám najít indiánské tajemství nebo nás svede z cesty do hlubin džungle? Okusíme místní kuchyni včetně kukuřičných placek, rozhýbeme se v rytmu salsy, vyrobíme si indiánské šperky, budeme si povídat strašidelné příběhy u ohně a přespíme pod širákem, kdo se odváží. A u toho se budeme učit španělsky hravou formou, abychom se na závěr mohli zeptat indiánů na jejich střežené tajemství..

Dýchlo to na Vás? Alespoň letmý závan? Dopřejte Vašim dětem nahlédnout do tohoto barvitého koutu světa a zažít nevšední dobrodružství PO STOPÁCH JAGUÁRA ZA INDIÁNSKÝM TAJEMSTVÍM DO HLUBIN DŽUNGLE. Navíc se naučí základy španělštiny, na kterých můžou stavět dál během školního roku.

Pro koho, kdy, kde, jak a za kolik dobrodružství chystáme?

Jihoamerické dobrodružství je určeno především pro děti od 7 do 13 let. Pokud by ale mělo zájem i dítko mladšího či staršího věku a myslíte, že by si to užilo, ozvěte se. Znalost španělštiny není důležitá. Pokud tedy neumí ani slovo nebo jen pár slovíček vůbec nevadí. Děti budou rozděleny do malých skupinek po 5-6, aby se toho naučily co nejvíc.

Výprava se uskuteční 23. - 27. 8. 2021 v SAWA centru v Nymburce, Tyršova 172, a venku všude kolem. V SAWA centru je velmi příjemné zázemí a využijeme ho jako výchozí bod pro naše jednotlivé výpravy. V případě nepříznivého počasí nabídne přístřeší pro aktivity v suchu. Nicméně po cestách a výpravách po Jižní Americe jsme připraveni na všechny možné vrtochy počasí ;) Pokud podmínky dovolí, v dalších letech bychom rádi tábor přesunuli do větší divočiny českých luk, lesů a hájů.

Na výpravu se vydáme denně od pondělí do pátku vždy od 8:30 do 16:30. Nicméně nedočkavé dobrodruhy a dobrodružky můžete přivést již v 8:00 a vyzvednout do 17:00, jak Vám to pracovně vyjde.

Během dne dobrodruhům i dobrodružkám určitě vyhládne a protože nechceme, aby rodiče trávili každý večer přípravou jídla hladovým krkům, bude vše zajištěno a hladové krky zasytíme. Každý den bude nachystaná dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a pití a ovoce po celý den.

Orientační cena je 3 600 Kč. Orientační proto, že stejně jako v Jižní Americe je možné „smlouvat“ ;) Jsme si vědomi, že ne každý rodič může dopřát své ratolesti takovéto dobrodružství, ačkoli by to (malého) dobrodruha či dobrodružku nadchlo. Pokud jste v podobné situaci, ozvěte se. Pokud si naopak můžete dovolit přispět na tábor o něco více, přispějete tak právě těm, kteří by se jinak na tohle dobrodružství nemohli vydat.

Tábor pro velké dobrodruhy a dobrodružky v kategorii 18-99 let?

Chcete se taky vydat na dobrodružnou výpravu a u toho se učit španělsky? Rádi doprovodíme i Vás! :) Pokud máte chuť, můžete se s námi vydat do opravdické jihoamerické džungle, pouště, hor, měst, k ledovcům, na pláž, ke Karibiku či k Pacifiku, pozorovat papoušky či pavouky nebo velryby či lamy, možnostem se meze nekladou ;) Nebo chcete také přenést Jižní Ameriku sem k Vám do Česka a vypravit se na španělský tábor pro dospělé? Dejte vědět ;)

Kontakt a přihlášky

Kdo chce s námi vyrazit po stopách jaguára na jihoamerické letní dobrodružství, nechť pošle přihlášku do 8.8.2021 na email janca.smolikova@gmail.com. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, ozvěte se na email nebo telefon 737 587 361. Více informací o táboře najdete na facebooku pod názvem „ŠPANĚLSKÝ příměstský tábor v Nymburce“.

Budeme se těšit ¡Hasta la vista!

Jana Smolíková


Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.