PraguELE – tak trochu jiný workshop pro učitele španělštiny

PragueELE-II 2021 - workshop pro lektory a učitele španělštiny pořádaný FFUK 6. března 2021.

PraguELE – tak trochu jiný workshop pro učitele španělštiny

Lektoři a učitelé španělštiny, neváhejte se připojit na workshop PragueELE a přijměte toto pozvání od Adély Smažíkové, hispanistiky z FFUK.


PraguELE – tak trochu jiný workshop pro učitele španělštiny

PraguELE vzniklo jako spontánní počin pár nadšených studentů hispanistiky a jednoho výborného didaktika a skvělého vyučujícího na FF UK. Samotný nápad se zrodil po společném semináři španělské didaktiky. Naším cílem bylo vytvořit prostor pro sdílení zkušeností a pro šíření kvalitního didaktického vzdělání. Rozhodli jsme se tedy v univerzitním prostředí vytvořit workshop pro učitele španělštiny s nabitým odborným, kulturním i gastronomickým programem.

První ročník se s obrovskou dávkou štěstí podařilo zrealizovat na půdě naší alma mater těsně před jarní covidovou krizí. V rámci hlavního programu se představila celá řada tuzemských i zahraničních didaktiků. Vedle přednášek se účastníci mohli těšit na kvalitní gastronomický i kulturní zážitek v prostorách univerzity. Celou akci jsme společně zakončili u sklenice chilského vína, losováním o hodnotné ceny a hudebním vystoupením výborného rumbera.

Po týmové rekapitulaci celé akce jsme věděli, že u jednoho PraguELE nezůstaneme. A tak se zrodilo PraguELE-II. Vlivem aktuální situace bude celý workshop realizován online v platformě Zoom v sobotu 6. března 2021. Tuto realitu se snažíme vykompenzovat velmi kvalitním programem. Se svým příspěvkem vystoupí mimo jiné mezinárodně uznávaná Reyes Llopis-García (Columbia University) nebo Laura Acosta-Ortega (Oxford University).

Přestože nás mrzí, že se nemůžeme setkat osobně, doufáme, že bude tato akce pro řadu učitelů a lektorů příjemným zpestřením v této nelehké době. A kdo ví, třeba se uvidíme i osobně na PraguELE-III.

za tým PraguELE, Adéla Smažíková
Programa

Fotografie PraguELE 2020

PragueELE 2020
PragueELE 2020

Adéla Smažíková

Hispanistka, učitelka španělštiny a nadšenec do gramatiky

Vystudovala jsem hispanistiku na FF UK a nyní pokračuji v doktorském studiu, ve kterém se zabývám španělskou lingvistikou. Učím španělštinu na osmiletém gymnáziu v Praze studenty od primy do oktávy. Na vysoké škole učím gramatický seminář.

Španělština pro mě není jen jazyk, je to životní styl. Miluji rioju a tapas, latinsko-americké tance a španělsky zpívanou hudbu. Obdivuji románské jazyky a aktuálně se učím italsky. Na škole mě vždy bavilo to, co ostatní moc ne – gramatika. A to mi zůstalo dodnes. Španělská gramatika je úžasně systematická a člověk se v ní může neustále zlepšovat. Na výuce jazyka mám ráda kontakt se studenty různých věkových kategorií a úrovní.

Adéla Smažíková

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.