Proč zrovna italki.com na španělštinu?

Jak lektorce španělštiny Veronice Zdychyncové dodalo italki.com seběvědomí? Když přesně víte, co chcete, potřebujete konverzovat, máte touhu poznat lidi z celého světa, nebojíte se online výuky a nechcete utratit moc peněz. Je to ideální volba!

Proč zrovna italki.com na španělštinu?

Cesty za studiem cizích jazyků mohou být různé, každému z nás vyhovuje něco jiného. Někdo potřebuje postupovat krok po kroku s učebnicí, jiný zase chce hned mluvit, další miluje seriály, gramatiku, tabulky, slovíčka... Nevím, co zrovna vám pomohlo či pomáhá. Ale vím přesně, co pomohlo autorce dnešního článku Veronice Zdychyncové. Verča je lektorkou španělštiny, a je na tolik uvědomělá, že se sebevzdělává - nejen v lektorských dovednostech, ale i v jazyce. Klobouk dolů! Měla jsem to štěstí ji potkat při dvou příležitostech - a to, když mne oslovila, že se chce zlepšit v minulých časech a pak když se přihlásila na kurz pro online lektory na Digitálních lektorech. Verča všechno umí skvěle, jen bylo potřeba ji o tom ujistit a nasměrovat, tak aby ji to bavilo, prohlubovalo znalosti a zároveň neprodělala kalhoty.


Proč zrovna italki.com na španělštinu?

Před pár týdny jsem kontaktovala Ivču ze Španělštiny do plavek, protože jsem měla pocit, že potřebuji dodat trochu sebevědomí ve španělských minulých časech. Jako lektorka španělštiny jsem si v tomto tématu potřebovala připadat trochu jistější. To, že se jí to povedlo, asi zmiňovat nemusím. ;)

Dorazila jsem do její nové, útulné Učebny Radost (stihla jsem to ještě před karanténou) a během tříhodinového kurzu mě Ivča napumpovala potřebným sebevědomím, ale také hromadou skvělých tipů a nápadů. Svěřila jsem se jí, že sháním rodilého mluvčího, abych i já zůstala v jazykové kondici a mohla tak svým studentům předat opravdu maximum. Doporučila mi k tomu aplikaci italki.com.

italki.com

Během několika dní jsem si vytvořila účet a začala se na jejich webu trochu rozkoukávat. A bylo to jednoduché. Věděla jsem, že chci španělsky mluvícího jedince, který ani nemusí mít pedagogické vzdělání, protože chci opravdu jen konverzovat. A taky, jako matka na rodičovské, jsem šla po ceně. Během jednoho odpoledne jsem si našla Cesara.

Hned jsem si s ním rezervovala zkušební rozhovor na 30 min (v přepočtu asi za 56 Kč - to jen abyste věděli, v jakých cenových relacích se pohybujeme). Lekce proběhla parádně. Zjistila jsem, že máme poměrně dost stejných zájmů a že Cesar splňuje vše, co potřebuji - mluvíme spolu o běžných tématech a on mě opravuje. Od té doby se vídáme každé úterý a pro mě je to skvělé odreagování spojené s pocitem seberozvoje. Zároveň mě motivuje i feedback, který tam uvádí vyučující (ano, jsem chválící typ, je to pro mě nejefektivnější forma motivace).

motivující zpětná vazba od Cesara

Když zrovna nespí, je s námi přítomen i můj 20 měsíční syn. Cesar s tím problém nemá, ptala jsem se ho úplně na začátku. A já jsem spokojená, že všechno skvěle funguje. 60min konverzace s rodilým mluvčím mě stojí méně, než 150 Kč. Je ale pravda, že Cesar patří k těm levnějším. Do budoucna mám v plánu začít touto cestou nový jazyk úplně od začátku. A pak vám zase napíšu, jak to dopadlo.

Mnoho zdaru! :)

Veronika Zdychyncová

Veronika je lektorkou španělštiny na rodičovské (dovolené). Předtím 2 roky vyučovala španělštinu na pražském gymnáziu a k tomu pracovala na plný úvazek v marketingu.

Vystudovala španělskou filologii (a muzikologii) na Palackého univerzitě v Olomouci a absolvovala dvousemestrální pobyt v Las Palmas de Gran Canaria a následně semestrání v Madridu. Aktuálně učí ve firmách a soukromě doma za přítomnosti téměř dvouletého syna Viléma.

Velice ráda cestuje, potkává nové lidi a učí se jejich jazyky, aby s nimi mohla komunikovat. V posledních týdnech propadla vyučování jazyků online (z obou stran - student i učitel) a věnuje tomu všechen svůj volný čas.

Její největší vášní jsou sovy. Má sbírku, která čítá už stovky kusů.

Veronika Zdychyncová

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.