Užitečné fráze: para vacaciones

¿Cómo se dice? Vyzkoušejte si, jestli umíte španělsky poprosit o fotku nebo si koupit jízdenku. Složíte správně větu? Zahrajte si naši hru a letní fráze vám nebudou cizí.

Užitečné fráze: para vacaciones

Jste ve Španělsku na dovolené a chcete někoho poprosit o fotku nebo si koupit zpáteční jízdenku? ¿Cómo se dice?

Tak s tím vám pomůže následující interaktivní aktivita, ve které najdete přesně takové fráze. Zkuste si je správně složit, jak byste to řekli? Nápomocný vám bude i český překlad. Zmáčkněte comenzar a je to vaše!

(hrajete na telefonu? půjde vám to líp tady)

Skvělá práce! Fráze z předchozího cvičení si můžete zopakovat nebo uložit díky těmto kartičkám - kliněte na ni a uvidíte kouzlo 🪄:

A jestli to Španělsko letos v létě nevyšlo, nezoufejte - přeneste se do hispánského světa na jednom z našich kurzů či v playlistu Zažij španělské léto zdarma.

KURZ PROBUĎ SVOJE HISPÁNSKÉ JÁ I. - Intenzivní tříměsíční kurz španělštiny. Už 3. octubre 2022 vykopni svoji španělštinu do nejvyšší La Ligy. Pro věčné začátečníky, ale i pokročilé matadory. 1–2 hodiny samostatné práce týdně. Bez práce nejsou tortilly! Tak se přihlas ZDE.

Veronika Čadová

Buenas, já jsem Vero, lektorka španělštiny, součást Španělštiny do plavek a autorka projektu Es que. Španělský jazyk jsem vybrousila na akademické půdě i na ulicích Mexika a Kanárských ostrovů. Španělština pro mě není jen o výuce, ale i o každodenním kontaktu s hispánským prostředím. Své zážitky přenáším do lekcí, proto mě baví spolupráce, kde jde o víc než jen gramatiku. Při tvorbě materiálů pro blog Španělské jednohubky popouštím uzdu kreativitě, protože chci, aby se mnou studenti pronikli do španělštiny skrz vlastní zájmy a jejich výmluvy, proč pro svou španělštinu nic neudělali, přestaly platit.

Veronika Čadová