3 tipy, jak a kde hledat ty nejlevnější letenky do Španělska

3 tipy, jak a kde hledat ty nejlevnější letenky do Španělska

Chystáte se do Španělska a úplně si nevíte rady, kde a jak najít nejlepší letenky? Tak tu jste správně. Nachystali jsme pro vás návod, jak hledat nejen ty nejlevnější letenky. Mrkneme na letenky, pro případ, kdy nevíte přesně, ani kam do Španělska chcete zavítat. Také si popíšeme, jak si udělat ten pravý eurotrip po více zemí za cenu jedné letenky.

Všechny tyto rady pro nás dal dohromady Honza Macháček. Tenhle můj letenkový guru mi pomáhal s naší podzimní cestou do Madridu a ačkoliv si myslím, že nejsem úplné tele, moc mi jeho rady pomohly. Schválně, kam poletíte vy? Jo a Honza je můj brácha a stojí za Cestolet.cz.

A naší španělskou cestu můžete sledovat na instáči. Schválně, kde teď jsme?


3 tipy, jak a kde hledat ty nejlevnější letenky do Španělska

1. AZair - Nejrychlejší a nejlevnější letenky do Španělska

Pokud hledáte nejlevnější letenky po Evropě, neexistuje lepší a rychlejší způsob než je český vyhledávač AZair. Jeho hlavní výhoda je, že umí hledat v intervalu celého roku. Prostě si jednoduše nastavíte, že chcete letět kdykoliv v intervalu leden 2019 až říjen 2019 třeba na 3 až 5 dnů. Kliknete na “Hledat” a pak vypadnou ty nejlevnější letenky v daném termínu.

Nejlevnější letenky, které vyhledávač AZair našel (dne 31. 10. 18) jsou v lednu 2019 za 977 Kč. Což obecně potvrzuje pravidlo, že nejlevnější letenky po Evropě jsou právě přes zimní měsíce. U letenek do Madridu si ve vyhledávači AZair doporučujeme zadat “MAX PŘESTUPŮ” na 0. Létání s přestupem se u tohoto spoje časově a ani finančně nevyplatí.


Vyhledávač AZair možná na začátku nevypadá úplně jednoduše, ale opak je pravdou. Stačí se trochu rozkoukat, pak zjistíte, že si tu můžete nastavit doslova cokoliv. Například dny odletu. Když si nastavíte odlet na ČT, PÁ a přílet na NE, tak si vyfiltrujete lety, které jsou ideální pro prodloužený víkend.

Tip: Pokud byste chtěli s vyhledávačem AZair více naučit, podívejte se na článek Levné letenky po Evropě. Přehledný návod, jak je hledat od cestovatelského webu Cestolet.cz. Vše je tam více než podrobně vysvětleno. Budete pak umět hledat letenky po Evropě do pěti minut.

2. Letenkylevne.cz - když nevíte, kam vlastně do Španělska chcete letět

Asi 50 % lidí, kteří se chystají koupit letenku, přesně nevědí, kam chtějí letět. Jestli se počítáte mezi ně, mohl by vám přijít vhod vyhledávač Letenkylevne.cz. Vybere ideální letenku za vás. Jak to celé funguje? Do políčka “Kam” zadáte oblast světa (Evropa, Afrika, Asie,...) nebo rovnou celý stát, který vás zajímá. Nás zajímá nejvíce Španělsko, proto si ho tam také nastavíme. Stejně jako u AZair si zvolíme interval, ve kterém chceme letět a k tomu počet dnů pobytu.

Na základě vašeho zadání vám vypadnou všechna možná španělská letiště a vy už si jen vyberete, jestli byste chtěli radši do Barcelony, Madridu nebo třeba Malagy. Vyhledávání je lehké, rychlé a hlavně přehledné. Na rozdíl od AZair jsou tu krom lowcostových dopravců (Ryanair, Easyjet,...) i klasické aerolinky jako je například (ČSA, Lufthansa,...).

Tip: Pokud vás zajímá, jak přesně funguje vyhledávání na Letenkylevne.cz, podívejte se na návod Jak hledat letenky, když nevíte kam od webu Cestolet.cz.


3. Flightics - více evropských měst za cenu jedné letenky

Teď tu máme tip pro ty z vás, kteří mají čas a cestovatelského ducha. Co si vyrazit na europtrip a navštívit více měst nebo zemí v rámci za cenu jedné letenky? Pokud vám to zní sympaticky, mrkneme, jak na to. Začněte tím, že si zapnete český vyhledávač Flightics, který “Eurotripy” umožňuje. Stačí si nastavit výchozí letiště, pak jednotlivé zastávky (zastávek může být až 6) a počet dnů, kolik na místě chcete strávit. My jsme si pro příklad vybrali, že cestou navštívíme Španělsko a Portugalsko.

Když si vše nastavíte dle předcházejícího printscreenu, vyběhnou na vás jednotlivé varianty. Může se stát, že vás všechny letenky vyjdou daleko levněji než jedna jediná. Třeba eurotrip, kdy poletíte z Prahy, pak do Barcelony, Porta a krátkou zastávkou v Bruselu vás vyjde na skvělých 1620 Kč.


Tip: Na co si dát pozor a jak si nastavit ideální eurotrip se dozvíte v článku Flightics - Levné letenky po Evropě.


Honza Macháček

Honza Macháček je můj brácha a jako zatím jediný odmítl napsat si sám o sobě medajlónek. Není žádná legrace shrnout svůj život do pár řádků a když máte starší sestru, co to udělá za vás… Honzovi je skoro 30, stojí za projektem Cestolet.cz na který se rozhodně podívejte. Jestli si chcete zlepšit hlavně schopnosti s vyhledáváním letenek, přečtěte si tam článek Jak na levné letenky? 7 praktických tipů, jak na to. Vše je přehledně vysvětlené včetně odkazů na praktické návody. Honza se mnou několik let organizoval cestovatelský festival Zcestomítání, umí tisknout na 3D tiskárně, je to strojař, poslední roky je často někde na cestách nebo o svých cestách či tricích jak cestovat přednáší. Jezdí na kole, hraje badminton a párkrát za týden je i na pár minut skvělým strejdou.

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.