Jak se slaví Vánoce ve Španělsku

Učíte se španělsky? Tak to musíte vědět, jak se slaví Vánoce třeba v Madridu! Kultura k jazyku neodmyslitelně patří. Podívejte se na interaktivní prezentaci, ať jste v obraze.

Jak se slaví Vánoce ve Španělsku

Jak se vlastní slaví Vánoce ve Španělsku?

Interaktivní prezentace vám vše vysvětlí. Zjistíte, v jaké dny se slaví, jak se říká Štědrému dni, jestli nosí dárky také Ježíšek a  třeba i to, co se děje 28. prosince. Nezapomeneme se podívat na Tři krále, ale za doprovodu hudebních nástrojů si zazpíváme koledy.

Aktivita je součástí Adventního kalendáře Španělštiny do plavek 2020, kde si každý den otvíráme jedno okénko plné kultury, slovíček, španělštiny, psaní, videí či jednoho ze tří živých rozhovorů na téma Vánoce (v Mexiku, ve Španělsku, v Peru). Klidně se ještě můžete přidat, vše probíhá v uzavřené facebookové skupině.


Ivana Kudrnová

Španělština není můj život ani moje všechno a nejsem v ní nejlepší na světě. Ale jsem dobrá v tom ji lámat lidem do hlavy. Dělám to už 15 let a moc mne to baví. Teprve od září 2018 mám tento blog: Španělština do plavek. Ukazuju, jak rozmanitý je hispánský svět. Hledám různé autory a společný jmenovatel - španělštinu (občas i v titěrné míře). Protože útočím na vaše hispánské já. Od letošního března nadšeně spoluvytvářím projekt Digitální_lektoři, kde pomáhám jazykovým lektorům učit profesionálně (nejen) online.

Ivana Kudrnová

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.