Flamenco!

Zveme Vás s Lenkou Jehličkovou do Pardubic na výstavu Flamenco! Přijďte se do konce prosince podívat na fotky, rekvizity, kostýmy a nebo rovnou na vernisáž, která se koná 4. září 2019

Flamenco!

¡Olé! Důvodů proč se učit španělštinu je mnoho, čím osobnější a konkrétnější tím lepší! Motivace je totiž základním hnacím motorem a požene vás rychle dopředu (koukněte na článek 6 triků, jak se naučit španělsky, tam se o tom dočtete víc).

Jestli milujete tanec a hudbu, tak přesně vám toho hispánská kultura hodně nabízí. Užijte si to a využijte vaši vášně. Zveme Vás s Lenkou Jehličkovou do Pardubic na výstavu Flamenco! Přijďte se do konce prosince podívat na fotky, rekvizity, kostýmy a nebo rovnou na vernisáž, která se koná 4. září 2019.

Já na výstavu pojedu, kdo se přidá? Začátkem října?


Flamenco!

Předbraní Zelené brány na podzim ožije výstavou s názvem „Flamenco!“. Výstava fotografií, rekvizit a kostýmů přiblíží návštěvníkům španělskou kulturu v pardubickém pojetí. Vystavené fotografie totiž mapují prezentaci temperamentního flamenka v režii taneční školy „Flamenco Pardubice“ a jejích hostů.

„Na výstavě budou k vidění fotky nejen z vystoupení, ale i z přípravných zkoušek. Věřím, že se nám návštěvníky povede vtáhnout do atmosféry jihošpanělského tance.“ Komentuje výstavu koordinátorka projektu a zakladatelka taneční školy Lenka Jehličková.

Její škola má za sebou spolupráci se skvělými umělci flamenka. Pro příklad lze uvést Eduarda Zubáka – nejlepšího flamenkového tanečníka v ČR, dále nejlepšího kytaristu SR Morenita de Triana, nejlepšího latinsko-amerického kytaristu Gonzala Franca, cajónistu Michaela Cábu, českou zpěvačku Petru Dokládalovou, kytaristu Kamila Ďuranu nebo cajónistu Matea Garrigu.

Své snímky vystaví Michal Kňava, Filip Tesař a Gabriela Řeháková, která je rovněž kurátorkou celého projektu. Ten proběhne ve spolupráci s informačním střediskem EU Europe Direct Pardubice, které Pardubákům přibližuje kulturu evropských zemí prostřednictvím pořádání zajímavých akcí.

Výstavou "Flamenco!" bude slavnostně uzavřen celý rok výstavních projektů, které předbraní přivítalo.

„Tento rok se nesl v cestovatelském duchu. Na jaře jsme veřejnosti představili netradiční díla s mexickou a chilskou tematikou od Latinsko-americké unie působící v Pardubicích. Během léta jsme se podívali „Do divočiny“ prostřednictvím skvělých fotografií od rodinného fotografického dua Photocech. Do třetice všeho dobrého chceme ukázat flamenko. Počet milovníků této hudebně-taneční kultury v Pardubicích totiž stoupá.“, rekapituluje referentka Zelené brány Michaela Vápeníková.

Výstava „Flamenco“ potrvá do konce prosince 2019. Otevřena bude dle otevírací doby Zelené brány.

Zahájení fotografické výstavy "Flamenco!" proběhne ve středu 4. září 2019 od 18:00 hodin v předbraní Zelené brány. Součástí vernisáže bude doprovodný program. Zatančí Lenka Jehličková, kterou na kytaru doprovodí Kamil Ďurana. O výstavě pohovoří kurátorka a fotografka Gabriela Řeháková. K přípitku návštěvníky vyzvou fotografové Michal Kňava a Filip Tesař. Vernisáž bude doplněna o drobné ochutnávky ve španělském stylu.

Zavítejte nasát španělskou atmosféru v pardubickém pojetí!


Lenka Jehličková

Lenka Jehličková je tanečnice, lektorka a choreografka španělského flamenca, která tančí od útlého dětství. Vyzkoušela mnoho tanečních stylů, avšak flamenco ji uchvátilo ze všeho nejvíce, a to zejména díky jeho náročnosti a kráse pohybu. Flamenco poprvé spatřila na dovolené ve Španělsku, když jí bylo 13 let. Věnovat se mu však začla až při studiu na vysoké škole a od té doby mu propadla. Poslední dva roky se při rodičovské dovolené flamenku věnuje velmi intenzivně. Během této doby navázala spolupráci se špičkovými flamenkovými umělci, nejen z České republiky. Někteří z nich jsou na výstavě rovněž zachyceni.

Lenka Jehličková

Taneční škola „Flamenco PardubiceFlamenco Pardubice"

Funguje pod vedením Lenky Jehličkové v Pardubicích již 12. sezónu.

V rámci své činnosti škola nabízí:

  • výuku španělského tance flamenco (pravidelné kurzy v Pardubicích, individuální lekce, jednorázové semináře nejen v Pardubicích)
  • vystoupení na kulturních akcích, festivalech, plesech… živá či reprodukovaná hudba
  • organizace tanečních, hudebních workshopů s předními flamenco lektory
  • besedy, semináře o flamenku
  • tvorba choreografie

Jedna flamenková pozvánka už tady na blogu byla, pamatujete? Na letní vystoupení kytaristy Gonzala Franca. My tam byly s Velmi Intenzivním kurzem španělštiny 3. Byl to skvělý zážitek.

Chcete se učit španělsky?

Hola, me llamo Ivana Kudrnová a španělština je mým životem. Jsem lektorkou španělštiny, autorkou projektu Španělština do plavek a pomáhám lektorům profesionálně učit (nejen) online v projektu Digitální lektoři. Mám za sebou 16 let praxe, stovky studentů, tisíce hodin a situací. Španělštinu jsem studovala a žila jsem ve španělsky mluvících zemích. Do kurzů dávám své hispánské já a těším se, až probudím to vaše.